بهینه سازی سئو رایگان سایت tag:http://seokey.mihanblog.com 2020-07-01T09:22:38+01:00 mihanblog.com گوگل آنالیز (google Analytics)چیست 2015-09-23T14:15:05+01:00 2015-09-23T14:15:05+01:00 tag:http://seokey.mihanblog.com/post/11 س قربانی  گوگل آنالیز (google Analytics)چیست ؟ یکی ابزارهای قدرتمند و رایگان شرکت گوگل که برای آنالیز آمار سایت است و گزارشهایی از ترافیک سایت شما می دهد است گوگل سهام شرکت معروف Urchin واقع در کالیفورنیا را در سال 2005 خریداری کرد و سرویس گوگل آنالیز را منتشر کرد  یکی از موارد قابل توجه در بازدید سایت شما کلمات کلیدی می باشد که می تواند کاربران را در تمام جهان به هم مرتبط سازد و شما می توانید با استفاده از این ابزار رایگان ورودی های موتورهای جستجو  , کشورهایی که از سایت شما بازدید  گوگل آنالیز (google Analytics)چیست ؟ یکی ابزارهای قدرتمند و رایگان شرکت گوگل که برای آنالیز آمار سایت است و گزارشهایی از ترافیک سایت شما می دهد است گوگل سهام شرکت معروف Urchin واقع در کالیفورنیا را در سال 2005 خریداری کرد و سرویس گوگل آنالیز را منتشر کرد  یکی از موارد قابل توجه در بازدید سایت شما کلمات کلیدی می باشد که می تواند کاربران را در تمام جهان به هم مرتبط سازد و شما می توانید با استفاده از این ابزار رایگان ورودی های موتورهای جستجو  , کشورهایی که از سایت شما بازدید شده را به صورت نموداری و تعداد آی پی مشاهده کنید و می توانید اطلاعات مربوط به آمار و نحوه بازدید از سایت را به صورت XML ,CSV ذخیره نمایید.

برای شروع شما نیاز به یک حساب جی میل دارید که می توانید از لینک زیر برای ایجاد حساب استفاده کنیدبعد از ایجاد اکانت وارد صفحه گوگل آنالیز شوید و Sign in را انتخاب کنید سپس مشخصات اکانت جی میل خود را برای ورود به سرویس گوگل آنالیز وارد کنید و در صفحه نمایش داده شده شما باید 3 مرحله را پشت سر بگذارید تا اکانت گوگل آنالیز شما فعال شود

نکته : برای استفاده از سرویس گوگل آنالیز باید از آی پی خارج از ایران استفاده کنید.

 

Sign up را انتخاب کنید و در صفحه نمایش داده شده مشخصات سایت خود را وارد نمایید وبرروی Get Tracking ID کلیک کنید و سپس قوانین استفاده از سرویس گوگل آنالیز را مطالعه و برروی I Accept کلیک کنید

بعد از تایید قوانین مرحله قرار دادن کد پیگیری جهت تایید نهایی و استفاده از سرویس است که با قرار دادن کد ایجاد شده در قالب سایت خود سرویس گوگل آنالیز سایت شما فعال می شود.

تایید کد پیگیری و استفاده از سرویس گوگل آنالیز

توضیحاتی در مورد پنل گوگل آنالیز :

 : Audience اطلاعاتی در مورد بازدیدکنندگان مانند: تعداد افراد آنلاین, منطقه و کشور, نوع مرورگر و موبایل را به شما می دهد

: Advertising اگر از تبلغات کلیکی گوگل استفاده می کنید این بخش تعداد کلیک ها و نوع کلمات جستجو شده را به شما نمایش می دهد

3. Traffic Sources با استفاده از این بخش می توانید سایتها و کلماتی که به شما بازدید میدهد را مشاهده کنید

: Contentاطلاعاتی درباره بازدید مطالب سایت و سرعت لود صفحات را به شما می دهد

 : Conversionsبخش آخر که مربوط به تبدیلات آمار می باشد که برای استفاده باید این بخش را فعال نمایید

 

Google webmaster tools:

گوگل وبمستر چیست ؟ یکی از ابزارهای بدون هزینه که امکان سرویس دهی به مدیران وبسایت ها را داراست و اجازه می هد تا مدیران وب سایت ها به بررسی نمایه و بهینه سازی وبسایت و یا وبلاگ خود بپردازند.

برخی از امکانات موجود در گوگل وبمستر :

اضافه کردن و بررسی نقشه سایت

بررسی و تعیین نوع خزنده در سایت و نمایش آمار در مورد دسترسی به یک مطلب

تولید و بررسی فایل robots.txt این نوع فایل برخی صفحات سایت را مسدود می کند تا موتورهای جستجو دسترسی و  ایندکس کردن صفحه را نداشته باشند و تاثیر زیادی در سئو سایت دارد

لیست صفحات داخلی و خارجی که به وب سایت لینک شده

لیست از لینک های شکسته سایت

نمایش تعداد کلیک هایی که با استفاده از موتورهای جستجو به سایت شما لینک داده شده

ارسال برخی پیام های هشدار دهنده مانند ویروسی بودن وبسایت ,فروش بک لینک و… به گوگل وبمستر

تنظیم دامنه مورد نظر (مثلا example.com را ترجیح می دهند از www.example.com و یا بالعکس استفاده کنند ) که تعیین کننده نمایش  URL سایت در موتورهای جستجو است .

بررسی ویژگی و مزایا:

قبل از هر کاری باید سایت را در این سرویس ثبت کنید و سپس آن را تایید هویت کنید. این مراحل را در آخر این مقاله خواهید خواند. پس از وارد شدن به حساب خود موارد زیر را مشاهده خواهید کرد.

بخش:  Dashboard

در این صفحه که صفحه آغازین سایتی که ثبت کرده اید است، اطلاعات مختصری از آخرین وضعیت سایت نمایش داده می شود. اینها شامل اطلاعاتی در مورد وضعیت sitemap ها، وضعیت بازبینی سایت توسط موتور گوگل و وضعیت کلمات کلیدی جستجو شده برای ورود به سایتتان است.

در منوی سمت چپ لیستی منویی می بینید که از طریق آن را سایر قسمت های این سرویس می توانید دست پیدا کنید.

مدیریت Sitemap :

Sitemap یا به فارسی نقشه سایت، به صورت تعدادی استاندارد عرضه شده که اکثر آنها را گوگل در این سرویس پشتیبانی می کنه. همچنین گوگل این امکان رو میده که نقشه سایت رو به صورت Feed یا “خوراک” ثبت کنید.

با ثبت نقشه سایت گوگل می تونه خیلی راهت تر و سریع تر به مرور سایت شما بپردازد و آدرسهایی که ممکن است لینکی به آنها داده نشده باشه رو پیدا کنه. همچنین تغییرات صفحه خیلی سریعتر شناسایی خواهند شد. استفاده از این سرویس خیلی موثر است و حتما حداقل یک نقشه سایت به ثبت برسانید.

پس از ثبت نقشه سایت می توانید آخرین وضعیت آن را بررسی و تعداد لینکهای اضافه شده به موتور جستجوی گوگل را مشاهده کنید.


]]>
متا تگ های مهم در سئو 2015-09-23T14:11:07+01:00 2015-09-23T14:11:07+01:00 tag:http://seokey.mihanblog.com/post/8 س قربانی Page Title طول عنوان صفحه به عنوان مهم­ترین عامل در صفحات وب در نظر گرفته می­شود، به تازگی برسی هایی بر روی تگ عنوان انجام شده است. نتایج جدید مشخص کرده است که طول عنوان صفحه به ۷۰ کاراکتر محدود نمی­شود، بلکه به اندازه عرض پیکسل مرتبط است. همچنین می­توانید آزمایش انجام شده بر روی تگ عنوان با بیش از ۷۰ کاراکتر را مشاهده کنید.(لینک دارد) در بین مطالب نویسنده های تازه کار عناوین بسیار طولانی دیده­ام که در نتایج جستجو اغلب خرد شده و یا توسط الگوریتمی با توجه به بیشترین تطابق با متن برا Page Title

طول عنوان صفحه به عنوان مهم­ترین عامل در صفحات وب در نظر گرفته می­شود، به تازگی برسی هایی بر روی تگ عنوان انجام شده است. نتایج جدید مشخص کرده است که طول عنوان صفحه به ۷۰ کاراکتر محدود نمی­شود، بلکه به اندازه عرض پیکسل مرتبط است. همچنین می­توانید آزمایش انجام شده بر روی تگ عنوان با بیش از ۷۰ کاراکتر را مشاهده کنید.(لینک دارد) در بین مطالب نویسنده های تازه کار عناوین بسیار طولانی دیده­ام که در نتایج جستجو اغلب خرد شده و یا توسط الگوریتمی با توجه به بیشترین تطابق با متن برای نمایش، کوتاه شده است.

لازم نیست شما پهنای پیکسل موضوع خود را اندازه گیری کنید، بهترین کار این است که شما متنی که انتخاب می کنید کمتر از ۷۰ کارکتر باشد و سعی کنید کلمات کلیدی را در آن استفاده کنید.

<title>Up to 70 Characters of Keyword-relevant text here</title>

  Meta Description

اگر وبسایت شما تجاری است از meta description به عنوان شعار وبسایت خود می توانید استفاده کنید. در تحقیقاتی که iacquire و SurveyMonkey انجام داده اند متوجه شده­اند که ۴۳ درصد افراد با توجه به شرح meta description بر روی نتایج جست و جو کلیک کرده اند و وارد وبسایت شده اند. دورانی که در این متاتگ فقط کلمات کلیدی را لیست می­کردند و فقط عنوان «وب­سایت رسمی » را داشتند گذشته است. در این متاتگ سعی کنید کلمه کلیدی در آن استفاده شود و هدف اصلی از این متاتگ این است که نظر کاربر را جلب کند. با استفاده از این متاتگ به کاربران این جازه را بدهید که آنچه را انتظار دارند در مورد وبسایت شما بدانند، و  متقاعد شوند که بر روی وبسایت شما کلیک کنند.

طول meta description باید کمتر از ۱۵۵ کاراکتر باشد.

<meta name=”description” content=”155 characters of message matching text with a call to action goes here”>

 Authorship Markup

همانطور که در سرچ Love NYC در نوامبر ۲۰۱۱ پیش­بینی کردم و این پیش­بینی توسط اریک اشمیت تأیید شد، گوگل در حال رتبه­بندی محتوایی است در رابطه با مولفانی که به نظر می­رسد دارای منابع قابل اطمینانی بر روی محتوای خود نسبت به سایر مولفان هستند. انگیزه­ی آشکار و قابل توجه این است که شما در صورتی که مولف باشید، نام و تصویر شکیل خود را در SERPها مشاهده خواهد کرد.

در صورتیکه ناشر باشید، پست­های شما در قسمت سمت راست  SERPها قرار خواهند گرفت.

اکنون اجازه بدهید به متاتگ­هایی نگاه بیندازیم که رخدادی جادویی را موجب میشوند!

Rel-Author این متاتگ می­تواند زمان پیاده­سازی تعیین کند چه کسی مولف  بخشی از محتوا است و از گوگل پلاس برای شناسایی افراد استفاده می­کند. گوگل در ابتدا این مورد را تنها به عنوان تگی تعیین کرد که در کد <head>  قرار می­دهیم،

فرمت:  در مورد نسخه­ای که در تگ <head> استفاده می­شود، در شکل زیر را می­بینید:

<link rel=”author” href=”https://plus.google.com/[YOUR PERSONAL G+ PROFILE HERE]“/>

 

در مورد کد بالا  ، می­توانید از XFN’s rel-me  تقلید کنید و لینک را به شکل مستقیم بر روی صفحه قرار دهید. من معتقدم می­توانیم این فرمت را به عنوان راهبرد ایجاد لینک معتبر بپذیریم.

در صورتیکه از این روش استفاده کنید، باید با ایجاد ارتباط به محتوای خود از پروفایل گوگل پلاس از گام دوم تأیید استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به توضیحات گوگل مراجعه کنید.

Rel-Me  تنها نسخه­ی XFN از re-author است. بسادگی متاتگ را بر روی لینکی قرار دهید که به پروفایل گوگل پلاس شما اشاره می­کند.

<a href=”https://plus.google.com/[YOUR PERSONAL G+ PROFILE NUMBER]” rel=”me”>Me on Google+</a>

 

Rel-Publisher  مختص موجودیت­های کسب و کار است که ادعای مالکیت محتوای خود را دارند. این نوع می­تواند در زمینه­هایی که دارای rel-author هستند استفاده شود یا جایگزین آن شود، اما باید به پروفایل کسب و کار بر روی گوگل پلاس بجای پروفایل فردی اشاره شود.

 

<link rel=”publisher” href=”https://plus.google.com/[YOUR BUSINESS G+ PROFILE HERE]“/>


 

]]>
راهنمای بهینه سازی تگ عنوان برای SEO 2015-09-23T13:54:52+01:00 2015-09-23T13:54:52+01:00 tag:http://seokey.mihanblog.com/post/4 س قربانی برچسب عنوان یکی از مهمترین عناصر در سئو درون صفحه ای (on-page SEO)می باشد. آنها با عنوان &nbsp;های تب مرورگر ، توضیحات بوک مارک های ذخیره شده، صفحات &nbsp;نتایج موتور جستجو (SERP) و به طور فزاینده توسط سایت های رسانه های اجتماعی هنگام اتصال به صفحات وب استفاده می شود. دستورالعمل های زیر به شما در ساخت تگ عنوان بهینه کمک خواهد &nbsp;کرد . 1.مطمئن شوید که همه صفحات عنوان دارند: تگ title &nbsp;فقط یکبار در سند html استفاده می شود و باید در تگ head قرار بگیرد. سند بدون تگ title نامعتبر می برچسب عنوان یکی از مهمترین عناصر در سئو درون صفحه ای (on-page SEO)می باشد. آنها با عنوان  های تب مرورگر ، توضیحات بوک مارک های ذخیره شده، صفحات  نتایج موتور جستجو (SERP) و به طور فزاینده توسط سایت های رسانه های اجتماعی هنگام اتصال به صفحات وب استفاده می شود. دستورالعمل های زیر به شما در ساخت تگ عنوان بهینه کمک خواهد  کرد .

1.مطمئن شوید که همه صفحات عنوان دارند:

تگ title  فقط یکبار در سند html استفاده می شود و باید در تگ head قرار بگیرد. سند بدون تگ title نامعتبر می باشد.

2.قابل خواندن و فهمیدن برای انسان و موتور جست وجو باشد :

مطمئن باشید که برای انسان قابل فهم باشد و تایتل در تب مرورگرها ، بوک مارک های سیو شده و نتایج موتور جست و جو نمایش داده میشوند. یک عنوان ممکن است یرای موتور جست و جو بهینه شده باشد ولی اگر کاربر نتواند ان را بخواند و درک کند بی فایده است.

3. لیستی مرتب از کلمات کلیدی :

تگ عنوان باید شامل  کلمات کلیدی باشد که موتور جست و جو از انها برای تعیین رتبه وب سایت شما استفاده میکند. کلمات کلیدی را به ترتیب اهمیت قرار دهید. موتورهای جست و جو به اولین کلمه کلیدی اهمیت بیشتری نسبت به کلمه کلیدی دوم اختصاص میدهند و الی اخر.

4. استفاده از عبارات کلمات کلیدی :

برای یک سرچ منحصر به فرد از عبارات کلمات کلیدی بجای کلمات کلیدی استفاده کنید. یک شرکت متخصص اسباب بازی ممکن شامل عبارت کلمات کلیدی ‘Japanese Anime Toys’ باشد به جای کلمه کلیدی عمومی ‘Toys’ . عبارات کلمه کلیدی برای وب سایت های که شامل کسب و کار بسیار رقابتی هستند بسیار مفید است.

5. مراقب "چاشنی کلمات کلیدی" باشید :

موتورهای جست و جو عنوان هایی با کلمات کلیدی و عبارات تکرار شده  را جریمه خواهند کرد. از کلمات کلیدی منحصر به فرد استفاده کنید واستفاده از مترادف آن (synonyms) خودداری کنید. وقتی از کلمات کلیدی و عبارات در عنوان استفاده می کنید مطمئن شوید که ان ها در متن بصورت طبیعی استفاده شده باشند.

6. طول کاراکترهای عنوان ار 45 تا 50 عدد باشد :

موتورهای جستجو طول عنوان نمایش داده شده در نتایج جست و جو را محدود کردند یا با تعداد کاراکتر یا عرض ثابت. به روز رسانی های اخیر گوگل (مارس 2014) به این معنی است که طول عنوان نمایش داده محدود به 512 پیکسل است. اگر متن عنوان طولانی تر است، قسمتی از ان حذف شده در پایان عنوان کوتاه نمایش داده میشود. هدف از تعداد کاراکتر بین 45 - 50 برای حفظ قابلیت خوانده شدن توسط انسان است.

7. قرارداد نامگذاری عنوان :

یکی از معمول ترین قراردادهای نام گذاری عنوان این است که کلمات کلیدی یا عبارات کلمات کلیدی را در ابتدای عنوان قرار داده و در ادامه ان نام برند یا شرکت قرار گیرد:  

[Keyword Phrase] | [Company]

8. برند کردن وب سایت خود:

یک برند شناخته شده قدرتمند میتنواند در ابتدای کلمات کلیدی در عنوان  صفحه استفاده شود. این می تواند سئوی خوبی را با سرچ نام برند توسط کاربر فراهم کند. در ادامه نام برند ، عنوان شامل کلمات کلیدی یا عبارات کلمات کلیدی مرتبط با محتوا می شود:

[Brand] | [Keyword1, Keyword2]

9. استفاده از modifier برای واضح شدن محتوای صفحه

استفاده از بهبود دهنده ها در عنوان می تواند سریعتر به کاربر بفهماند که چه انتظاری از صفحه وب دارد مثال:

Multi Colored Carnations | [Garden Nursery Name]<br/>

بهترکردن عنوان با اضافه کردن بهبود دهنده ‘Buy’ و مکان ‘UK’  :

Buy Multi Colored Carnations, UK | [Garden Nursery Name]

10. به هر صفحه یک عنوان منحصر به فرد بدهید :

استفاده ار عنوان منحصر به فرد برای هر صفحه به موتورهای جست و جو در دسته بندی محتوای شما و ارتقای SEO کمک خواهد کرد. وقتی کاربر چندین خروجی از صفحه شما را میبیند میتواند راحت تر  برای انتخاب لینک بر اساس عنوان های نمایش داده شده تصمیم بگیرد.

11. عدم استفاده از کلمات توقف :

کلمات توقف کلماتی کوتاه هستند که توسط موتورهای جست و جو نادیده گرفته می شوند مثل ‘which’ and ‘on’ . بیاد داشته باشید که شما برای عنوان محدود شده اید به تقریبا 45 تا 50 کاراکتر پس دقت کنید که از کلماتی استفاده کنید که به عنوان شما ارزش بیافزاید و سئو شما را ارتقا دهد.

12. استفاده بادقت از کاما

موتورهای جست و جو از یک کاما به عوان جدا کننده کلمات کلیدی استفاده می کنند. دقت کنید که چطور از کاما استفاده میکنید پس نباید به طور تصادفی کلملت کلیدی  ایجاد کنید که محتوای صفحه شما را هدف قرار نداده اند.

13. استفاده از کاراکتر های خاص :

کاراکترهای خاص مانند علامت تعجب (!)، دلار ($) و پوند (£) توسط موتورهای جستجو نادیده گرفته می شود. اگر از کاراکترهای خاص استفاده می شود برای فهماندن اطلاعات به یک کاربر ، توجه کنید که استفاده از انها  هیچ تاثیر بر SEO نخواهند داشت.

14. عنوان را در تگ h1 کپی نکنید :

استفاده از کپی عنوان صفحه در تگ h1 می تواند به این معنی باشد که ارزش کلمات کلیدی را از دست بدهید. به طور ایده ال یک عنوان را یکبار ایجاد کنید، از کلمات کلیدی مرتبط در محتوا استفاده کنید.

15. ملاحظات موتور جستجو

از مارس سال 2014، موتور جستجوی گوگل اگر با عنوان فعلی شما موافق نباشد می تواند یک عنوان جدید برای صفحه وب شما از متا تگ ها و اطلاعات عمومی در دسترس ایجاد کند.

توصیه گوگل تا حد زیادی در این مقاله پوشش داده شده اند برای کمک به اطمینان عناوین شما که ذخیره شده اند.

 

 

]]>
سئو و بهینه سازی تصاویر 2015-09-23T13:49:11+01:00 2015-09-23T13:49:11+01:00 tag:http://seokey.mihanblog.com/post/3 س قربانی &nbsp;سئو و بهینه سازی تصاویر یکی از فاکتورهای On Page&nbsp;Optimization&nbsp;میباشد.تصویر نکنید که با سئوسازی تصاویر شما فقط در مکان های بالای جستجو ظاهر خواهید شد بلکه شما با بهینه سازی تصاویر یک تجربه خوب از وبسایتتان برای کاربر ایجاد میکنید. مانند دیگر بخش های سئو شما هنگامی که دارید بر روی سئوسازی تصاویر کار میکنید باید موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی را با هم در برنامه خود قرار دهید.در این مقاله ما به بررسی هر ۲ بخش میپردازیم. بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستحو : سئو تصاو  سئو و بهینه سازی تصاویر یکی از فاکتورهای On Page Optimization میباشد.تصویر نکنید که با سئوسازی تصاویر شما فقط در مکان های بالای جستجو ظاهر خواهید شد بلکه شما با بهینه سازی تصاویر یک تجربه خوب از وبسایتتان برای کاربر ایجاد میکنید.

مانند دیگر بخش های سئو شما هنگامی که دارید بر روی سئوسازی تصاویر کار میکنید باید موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی را با هم در برنامه خود قرار دهید.در این مقاله ما به بررسی هر ۲ بخش میپردازیم.

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستحو : سئو تصاویر

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو بسیار مهم میباشد زیرا بهینه سازی شما در بخش های دیگر سئو مانند Bounce Rate و کارآیی ( Usability ) تاثیر مستفیم دارد.

۱. کلمه ی کلیدی در نام فایل , توضیحات فایل و ویژگی ALT

این موضوع خیلی ساده و جزو اصول اولیه است.نام فایل اپلود شده شما بسیار مهم است تصور کنید که در حال آپدیت تصویری در مورد تبلت جدید مایکروسافت Surface هستید به ۲ مثال زیر توجه کنید:

cnetmicrosoft.png

microsoftsurface.png

عملا ما در مثال های بالا نام هایی انتخاب کردیم که هر دو بار معنایی دارند اما اگر مقاله شما در مورد معرفی تبلت باشد مطمئنا نام وبسایت بدون اشاره به نام محصول برای شما هیچ کارآیی نخواهد داشت بلکه نام دوم که به نام محصول اشاره دارد مفید خواهد بود.

اتفاق بدتر مربوط به زمانی میشود که عنوان شما به هیچ وجه معنا ندارند خیلی پیش آمده که تصاویر را آپلود کنید بدون این که به نام فایل دقت کنید بعدها که دقت میکنید میبینید به جای اسم معنادار شما اسمی عجیب انتخاب کرده اید که رایج ترین آنها شامل اعداد و سایز تصویر میباشد.( این مورد برای من خیلی پیش آمده که عکسی دانلود کنم و زمانی که به اسم عکس نگاه میکنم هیچ موضوعی به من منتقل نشود )

همچنین سعی کنید اسم فایلی که انتخاب میکنید پر از کلمات کلیدی نباشد یعنی سعی کنید در تصویر خود Keyword Stuffing انجام ندهید.

همچنین توجه داشته باشید که اگر عنوان تصویر شما از نظر گوگل به محتوا مرتبط باشید از آن در Rich Snippet استفاده خواهد کرد.

همچنین سعی کنید به جای قرار دادن فاصله ( Space ) در تصاویر از خط فاصله استفاده کنید.(با تشکر از مدیریت وب هاب برای یادآوری و تذکر این مورد )

۲. فرمت تصاویر

گوگل میتواند فرمت های  BMP, GIF, JPEG, PNG, WebP و  SVG را ایندکس کند.واقعا سخت هست که انتخاب کنیم چه فرمتی را در تصاویر قرار دهیم رایج ترین فرمت ها PNG و JPG هستند.همچنین شما میتوانید از سرویس WebP گوگل هم استفاده کنید.براساس ادعای گوگل شما ۳۰ درصد فشرده سازی بیشتر بدون از دست دادن کیفیت انجام خواهید داد.

همچنین بخوانید : سایت بهینه با تصاویر بهینه

۳. از سایت های دیگر لینک تصویر قرار ندهید

این کار بسیار بد و غیرحرفه ای میباشد چون شما در ساده ترین حالت دارید به سرور دیگر وبسایت ها فشار وارد میکنید.حالت بدتر زمانی است که مدیر آن سایت Hotlink Protection قرار میدهد و به جای تصویر معمولی شما تصویری مانند زیر در وبسایت شما به نمایش در خواهد آمد:

Hotlink Protection | بهینه سازی تصاویر

۴. حجم پایین با کیفیت بالا

موتورهای جستجو مخصوصا گوگل همیشه بر پایین بودن حجم صفحات تاکید کرده اند.تصاویر بخش عمده ی صفحات وب را تشکیل میدهند سعی کنید تصاویر خود را تا جایی که ممکن است سبک کنید اما با کم کردن حجم تصاویر به کیفیت آنها لطمه وارد نکنید.

۵. خودداری از قرار دادن متون در تصاویر

این مورد واقعا بیخود و اشتباه است.خیلی اشتباه و غیرحرفه ای است که شما متن وبسایتتان را در تصاویر قرار بدهید.توجه داشته بشید ما داریم در مورد پست ها متنی حرف میزنیم این مورد شامل اینفوگرافیک ها نمیشود.اگر شما متون خود را در تصاویر قرار بدهید بخش عمده ای از نکات مثبت متن نسبت به تصویر را از دست داده اید.

۶. نقشه تصاویر اضافه کنید

در کتابی که چند روز پیش در سئوموز منتشر کردیم در مورد راهنمایی های گوگل به وبمستران یکی از سوال هایی که پاسخ دادیم همین مورد بود و گفتیم که اگر سایت شما تصاویر زیادی دارد و میخواهید بر روی تصاویر مانور بدهید حتما نقشه سایت نصب کنید و آن را به گوگل معرفی کنید.

بهینه سازی تصاویر برای شبکه های اجتماعی 

بهینه سازی تصاویر برای شبکه های اجتماعی مقداری با بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو متفاوت است.بهینه سازی در شبکه های اجتماعی برای این است که کاربران از تصاویر شما خوششان بیاید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.

۱. از تصاویر عجیب غریب با فرمت GiF در پروفایل خود استفاده نکنید

به هیچ عنوان از تصاویر انیمیشن با متون و شکل های متحرک برای اواتار خود استفاده نکنید به جای آن یک تصویر ساده و رسا انتخاب کنید.

سعی کنید به جای تصاویر پر زرق و برق از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید.در بهینه سازی تصاویر برای شبکه های یک شعار وجود دارد : Quality Quality and Quality.

۲. از تصاویری استفاده کنید که پیامی را به کاربر منتقل کند 

تا به حال در مورد عشق در نگاه اول چیزی شنیده اید؟ ما نمیخواهیم اینجا بحث کنیم که آیا شما به این اصطلاح باور دارید یا نه اما میخواهیم بگوییم اگر شما به این اصطلاح باور دارید پس باید به این اصل هم باور داشته باشید که مهم ترین تاثیر شما بر کاربران در ۱۰ ثانیه اول میباشد.

تصاویر میتوانند بهترین و بدترین تاثیر را بر کاربر بگذارند یا شما کاربر خود را جذب میکنید یا او را از خود متنفر میکنید.پس سعی کنید تصویری را انتخاب کنید که در ۱۰ ثانیه اول منظور شما را به کاربر در شبکه های اجتماعی منتقل کند.بهترین نمونه این تصاویر را برای فیسبوک میتوانید در پست Facebook Timeline Cover : Creative Examples پیدا کنید.

۳. استفاده از Open Graph در فیسبوک

اگر یکی از شبکه های اجتماعی که شما در آن فعالیت میکنید فیسبوک است ,حتما از Open Graph استفاده کنید.Open Graph پروتکل فیسبوک میباشد برای انتخاب تصاویر شاخص ( Thumbnail ) :

 

Open Graph Thumbnail | بهینه سازی تصاویر در شبکه های اجتماعی

۴. استفاده از Pinterest

از زمانی که این شبکه اجتماعی تصاویر ایجاد شد بحث های زیادی پیرامون بهینه سازی سایت برای این شبکه ی اجتماعی مطرح شد.برای انتخاب تصاویر خود حتما از این شبکه استفاده کنید.

و در اخر هم همیشه به یاد داشته باشید تصاویر خود را ایتدا برای بازدید کننده های خود انتخاب و بهینه کنید سپس برای موتورهای جستجو زیرا سئو فقط و فقط یعنی ارتباط قوی بین وبسایت و کاربران.

آیا تا به حال از هیچ کدام از روش های بهینه سازی تصاویر استفاده کرده اید؟ نظر شما در مورد بهینه سازی تصاویر چیست؟ آیا شما از روش خاص دیگری استفاده میکنید که ما نگفتیم ؟

]]>
ایمیل مارکتینگ و ارسال ایمیل انبوه 2015-09-23T13:44:08+01:00 2015-09-23T13:44:08+01:00 tag:http://seokey.mihanblog.com/post/2 س قربانی ایمیل مارکتینگ و بازاریابی ایمیلی&nbsp; ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی با ایمیل بخشی از فرآیند گسترده ی بازاریابی اینترنتی است . ایمیل مارکتینگ عبارت است از ارسال ایمیل های سلسله وار برای رسیدن به هدفی خاص به افرادی که خودشان ابراز تمایل کرده اند . به عبارت دیگر ایمیل مارکتینگ بازاریابی مستقیم خدمات و محصولات از طریق ارسال پیام های تجاری گروهی به افراد به وسیله ایمیل است . در واقع ایمیل مکانی برای فروش محصولات ، مکانی برای اطلاع رسانی ، تبلیغی برای یک محصول یا خدمات نیست بلکه تبلیغی ایمیل مارکتینگ و بازاریابی ایمیلی 

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی با ایمیل بخشی از فرآیند گسترده ی بازاریابی اینترنتی است . ایمیل مارکتینگ عبارت است از ارسال ایمیل های سلسله وار برای رسیدن به هدفی خاص به افرادی که خودشان ابراز تمایل کرده اند . به عبارت دیگر ایمیل مارکتینگ بازاریابی مستقیم خدمات و محصولات از طریق ارسال پیام های تجاری گروهی به افراد به وسیله ایمیل است .

در واقع ایمیل مکانی برای فروش محصولات ، مکانی برای اطلاع رسانی ، تبلیغی برای یک محصول یا خدمات نیست بلکه تبلیغی برای یک صفحه از سایت تان است . بنابراین هدف ایمیل مارکتینگ هدایت افراد به سایت تان جهت معرفی خدمات ، محصولات ، شناساندن مارک و آرم تجاری و یا جلب بازدید کننده برای سایت یا وبلاگ تان است . اهداف ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی با ایمیل شامل :

● ارسال ایمیل با هدف تقویت و افزایش ارتباط مدیران سایت ها و صاحبان مشاغل با مشتریان فعلی و قدیمی و تشویق و ترغیب آنها به مشتریان وفادار و ثابت و تکرار کسب و کار

● ارسال ایمیل با هدف جذب مشتریان جدید و متقاعد کردن مشتریان فعلی به خرید محصولات و خدمات

● اضافه کردن تبلیغات به ایمیل های فرستاده شده توسط شرکت های دیگربه مشتریان

مزیت های ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ یکی از کارآمدترین روش های بازاریابی است که به دلیل مزایایی که دارد به هیچ عنوان نمی توان آن را نادیده گرفت .  در زیر  به معرفی برخی از مزیت های ایمیل مارکتینگ می پردازیم :

هزینه بسیار پایینهزینه راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی به کمک ایمیل بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر از سایر روش های تبلیغی می باشد .

بازگشت سریع سرمایه  : باید بدانیم داشتن هزینه های پایین به تنهایی مزیت به حساب نمی آید بلکه سودآوری و بازگشت سرمایه است که عامل تعیین کننده ای برای برتری یک روش نسبت به سایر روش های بازاریابی می باشد .

هدفمند بودنیکی دیگر از ویژگی های استفاده از ایمیل مارکتینگ ، هدفمند بودن آن است . اگر شما بتوانید با روش های علمی و صحیح به لیست ایمیلی از مخاطبانتان دست پیدا کنید ، می توانید بازاریابی تان را هدفمند انتخاب کنید . مثلا تنها برای جوانان یا تنها برای خانم ها یا آقایان یا یک قشر خاصی به بازاریابی بپردازید . اگر اطلاعاتی از قبیل جنس ، سن ، یا علایق مشتریان خود را جمع آوری کنید ، همه چیز را برای اجرای یک کمپین بازاریابی ایمیلی موفق در اختیار خواهید داشت .

قابلیت اندازه گیری و سنجشاصلی ترین وجه تمایز استفاده از ایمیل مارکتینگ نسبت به سایر روش های موجود قابلیت اندازه گیری و سنجش آن است . سیستم های معتبر ایمیل مارکتینگ این قابلیت را دارند تا به شما نشان دهند چه تعداد از مخاطبانتان این ایمیل را باز کرده اند ، و چه تعداد از آن ها بر روی چه لینک هایی کلیک کرده اند ،

رابطه ی دو طرفهبرخلاف سایر روش ها ، ایمیل مارکتینگ به شما کمک می کند که با دیگران ارتباط برقرار کنید و آنان را به برند خود وفادار کنید . شما می توانید این امر را به راحتی با یک استراتژی مناسب بر بستر ایمیل پیاده کنید . مثلا می توانید افرادی را که قبلا به سایت شما مراجعه کرده اند اما خریدی انجام نداده اند یا در گذشته دور تنها یک خرید داشته اند ، مجددا به سایت خود فرا بخوانید یا پیشنهادهای ویژه ی خود را برایشان ارسال کنید .

 

آموزش گام به گام ایجاد و ساخت کمپین تبلیغاتی در ایمیل مارکتینگ 

اولین گام : انتخاب نرم افزار ایمیل مارکتینگ

برای ارسال ایمیل روش های مختلفی همچون استفاده از نرم افزارهای حرفه ای ایمیل مارکتینگ ، گروه های یاهو و گوگل و سرور های مخصوص ارسال ایمیل وجود دارند . بهترین روش برای ارسال ایمیل استفاده از یک نرم افزار ایمیل مارکتینگ حرفه ای است ، چرا که روش های دیگر دارای معایب و محدودیت های خاص خود هستند . برای مثال ارسال ایمیل از طریق یاهو و جیمیل دارای محدودیت روزانه است و اگر زیاد ارسال کنید ( مثلا ۶۰۰ ایمیل ) شما به عنوان اسپمر شناخته شده و سرویس تان مسدود می شود . ارسال ایمیل از طریق نرم افزارهای ایمیل مارکتینگ دارای مزیت های فراوانی همچون :

کاهش احتمال اسپم شدن ایمیل های ارسالی

ارسال ایمیل ها با سرعت بسیار بالا ، مثلا از طریق این نرم افزارها شما می توانید ۵۰۰۰۰ ایمیل را در کمتر از یک دقیقه ارسال کنید .

●  امکان شخصی سازی ایمیل ها

امکان جمع آوری لیست ایمیل ها از طریق فرم اشتراک

در اختیار قرار دادن سابقه کاملی از ایمیل های ارسالی به یک شخص

انجام عملیات نگهداری سالم لیست ایمیل

در اختیار قرار دادن گزارشات کاملی از ایمیل های ارسالی ، مثلا چند نفر ایمیل شما را باز کرده، چند نفر اسپم کرده، چند نفر روی لینک های شما کلیک کرده، چه کسانی روی یک لینک خاص کلیک کرده اند .

در میان نرم افزار های ایمیل مارکتینگ ، نرم افزار MailChimp یکی از بهترین انتخاب ها است . سایت میل چیمپ ( MailChimp.com ) یکی از معتبرترین و با کیفیت ترین سایت های ارائه دهنده پنل ارسال ایمیل است . این نرم افزار سه و نیم میلیون مشتری دارد و در ماه بیش از چهار میلیارد ایمیل از طریق این نرم افزار ارسال می شود . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله آموزش تصویری ارسال ایمیل انبوه در میل چیمپ را مطالعه فرمایید .

دومین گام : به دست آوردن لیستی از آدرس ایمیل مخاطبانتان 

تهیه لیست مخاطبان یکی از مراحل مهم دستیابی به یک برنامه ایمیل مارکتینگ موفق است .  اگر شما بتوانید با روش های علمی و صحیح به لیست ایمیلی از مخاطبانتان دست پیدا کنید ، می توانید بازاریابی تان را هدفمند انتخاب کنید . بنابراین خرید و جمع آوری ایمیل از طریق نرم افزارها و سایت های ارائه دهنده لیست های ایمیل را فراموش کنید چرا که استفاده از این روش ها نتیجه ای جز هزینه های اضافی و بد نامی برای کسب و کار شما چیزی در بر نخواهد داشت . لیست ایمیل لازم نیست بلند باشد تا تاثیر گذار شود . بهترین لیست ایمیل ها شامل مشخصات مشتریان وفادار و تکراری ، منابعی برای معرفی مشتریان جدید با احترام به حریم خصوصی شان و مشتریان علاقه مند و احتمالی آینده اند که تجارت شما را آن قدر خوب می شناسند که ایمیلتان را از دیگران تشخیص می دهند . از روش های زیر می توانید برای تشویق افراد جهت ثبت نام در لیست ایمیل تان استفاده کنید :

● برای ترغیب کاربران به عضویت در خبرنامه می توانید از پیشنهاد های ویژه ای مانند تخفیف های دوره ای و جشنواره های فصلی ، ارائه خدمات رایگان و هدایای ویژه استفاده کنید .

● در وب سایت و در امضای ایمیل تان لینک ثبت نام قرار دهید .

● فرم ثبت نامی تهیه کنید و در سایت های رسانه ی جمعی قرار دهید .

● از افراد بخواهید آدرس ایمیل شان را به صورت پیام کوتاه به موبایل تان ارسال یا فرم ثبت نام موبایلی پر کنند .

● از هر کس که ملاقات می کنید آدرس ایمیلش را بخواهید .

● وقتی کارت ویزیت تان را به کسی میدهید از او بخواهید به لیست شما بپیوندند .

● از کسانی که با شما تماس میگیرند ، آدرس ایمیل بخواهید .

● در برنامه ها و نمایشگاه های تجاری آدرس ایمیل جمع آوری کنید .

در فرم خرید آنلاین آدرس ایمیل و اجازه ارسال ایمیل را از مشتری بخواهید .

در تبلیغات آنلاین لینکی برای ثبت نام قرار دهید .

سومین گام : تعیین و تهیه محتوای ایمیل 

برای تهیه محتوای ایمیل در ایمیل مارکتینگ همیشه باید اصل۷۰ درصد آموزش یا محتوای رایگان و ۳۰ درصد معرفی محصول را در نظر داشته باشید و بر اساس این اصل محتوای ایمیل تان را بنویسید . محتوای ایمیل تان در ایمیل مارکتینگ می تواند شامل :

مقالات آموزشی در حوزه کاری خودتان

تجربه موفق مشتریان و تاثیرات مثبت محصولات و خدمات شما

مصاحبه با افراد متخصص و موفق در حوزه کاری خودتان

نظرسنجی و آمارها

معرفی محصولات جدید

دقت کنید که اگر خبرنامه شما جذاب و شامل اطلاعات مفید نباشد بعد از چند بار ارسال ، توسط مشترکین ایمیل شما دیگر باز نخواهد شد. پس مطمئن شوید که چیز ارزشمند و جذابی را برای مشترکین خود می خواهید ارسال کنید . مثلا اگر شما یک آژانس مسافرتی هستید می توانید هفته ای یکی از هتل هایی که در تورها استفاده می کنید را معرفی کرده و یا اگر یک شرکت دکوراسیون هستید هفتگی تصاویری از پروژه های خود را برای مشترکین خود ارسال کنید .

چهارمین گام : ساخت یک کمپین تبلیغات به کمک ایمیل

در این بخش که آخرین مرحله از ایمیل مارکتینگ است شما باید اطلاعات ایمیلی را که می خواهید ارسال کنید ، وارد کنید . این اطلاعات شامل نام کمپین ، موضوع ایمیل ، نام فرستنده ایمیل ، وارد کردن آدرس ایمیل خودتان می باشد . سپس باید قالب ایمیل خود را طراحی و محتوای ایمیل تان را وارد کنید و سپس تنظیمات مربوط به تاریخ و ساعت ارسال ایمیل تان را وارد کنید .

]]>
سئو رایگان سایت و وبلاگ 2015-08-03T07:41:12+01:00 2015-08-03T07:41:12+01:00 tag:http://seokey.mihanblog.com/post/1 س قربانی انجام امور سئوی سایت رایگان توسط متخصص سئو خدمات رایگان سئو سایت وبلاگ سئو و بهینه سازی رایگان سایت&nbsp; افزایش بازدید و فروش آنالیز رایگان وب سایت مراحل انجام سئو سایت (seo site steps) : آنالیز وب سایت و ارائه گزارش تحلیلی از روند فعلی سئو سایت خطایابی و رفع اشکالات در کدنویسی جهت افزایش سئو سایت بهینه سازی تصاویر و محتوای سایت بر اساس تکنیکهای سئو توضیحات متا(برچسب ها در بهینه سازی) اجرای تکنیک لینک بیلدینگ معرفی کردن سایت به موتورهای جستجو افزایش باز

انجام امور سئوی سایت رایگان توسط متخصص سئو

خدمات رایگان سئو سایت وبلاگ

سئو و بهینه سازی رایگان سایت  افزایش بازدید و فروش آنالیز رایگان وب سایت


مراحل انجام سئو سایت (seo site steps) :

آنالیز وب سایت و ارائه گزارش تحلیلی از روند فعلی سئو سایت

خطایابی و رفع اشکالات در کدنویسی جهت افزایش سئو سایت

بهینه سازی تصاویر و محتوای سایت بر اساس تکنیکهای سئو

توضیحات متا(برچسب ها در بهینه سازی)

اجرای تکنیک لینک بیلدینگ

معرفی کردن سایت به موتورهای جستجو

افزایش بازدید سایت و دریافت ورودی از موتورهای جستجو

قرارگیری سایت در صفحه اول گوگل بر اساس کلمات کلیدی

افزایش رتبه سایت در گوگل و الکسا

مانیتورینگ و گزارش هفتگی وب سایت شما


نکته : انجام کلیه امور سئو و برنامه نویسی بدون دریافت هزینه و کاملا رایگان می باشد.


مهندس قربانی  09359220952

seokey.blogsky@gmail.com
/http://seokey.blogsky.com

]]>